DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA


Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2021 r.

1 791 009

-15,03%

do roku 2020



wydarzenia sportowe w 2021 r.



  • Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego - 29 maja 2021 r.

  • Festiwal Gier i Zabaw dla dzieci pn. „Akademia Żaczek” - 18 czerwca 2021 r.

  • Gminny Rajd Rowerowy - 3 trasy: Niemstów, Krzeczyn Wielki, Szklary Górne - 20 czerwca 2021 r.

  • Spartakiada dla Seniorów - 3 lipca 2021 r.

  • Turniej Piłki Nożnej Memoriał M. Lodzińskiego - 3 lipca 2021 r.

  • Gminne Zawody Kajakowe - 18 lipca 2021 r.

  • Festyn rekreacyjno-sportowy pn. „Bezpieczne Wakacje” - 21 sierpnia 2021 r.

  • Otwarty Turniej Łuczniczy - 28 sierpnia 2021 r.

  • Otwarty Turniej Piłki Siatkowej - 4 września 2021 r.

  • Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Lubin we wspinaniu na trudność Memoriał I. Buczek - 25 września 2021 r.

  • Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży pn. „Gambit” - 23 października 2021 r.

  • Gminny Turniej Szachowy z Okazji Dnia Niepodległości - 11 listopada 2021 r.

  • Turniej Tenisa Stołowego dla Seniorów do lat 65+ - 18 listopada 2021 r.

  • Gminny Bieg Przełajowy z Okazji Dnia Niepodległości dla dzieci i młodzieży szkolnej - 18 listopada 2021 r.

  • Barbórkowy Turniej Piłki Ręcznej Masters - 20 listopada 2021 r.



najważniejsze wydarzenia sportowe w 2021 r.



gminny rajd rowerowy

20 czerwca 2021 r.

Tropikalna pogoda nie przeszkodziła rowerzystom w przejechaniu wyznaczonych tras. W rajdzie wzięło udział blisko 300 miłośników rowerów w różnym wieku. Mimo upałów, nowa formuła przyciągnęła całe rodziny. Około dziesięciokilometrowe trasy pozwoliły na udział najmniejszych mieszkańców gminy, a wytrawni amatorzy jednośladów pokonywali dwie a nawet trzy trasy.

Tegoroczna odsłona była niezwykle trudna organizacyjnie. Ze względu na obowiązujące obostrzenia nie można było tradycyjnie spotkać się w Gorzelnie. To pierwsza gminna impreza po rocznej przerwie, którą udało się mimo ograniczeń zorganizować przy wsparciu lokalnych liderów, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz jednostek gminnych.

Uczestnicy mieli start i metę jednocześnie w trzech miejscowościach: Szklary Górne, Chróstnik, Niemstów. Trasy łączyły dwie miejscowości i rowerzyści musieli zdobyć pieczątki na półmetku. Półmetki zorganizowano w Oborze, Krzeczynie Wielkim oraz Czerńcu. Na trasie na uczestników rajdu czekały pamiątkowe medale i dodatkowe atrakcje. Przygotowano warsztaty malarskie, ceramiczne, grawerki, kalkografii oraz liczne konkurencje sportowe : paintball, strzelanie z łuku, tyrolka, dmuchańce.

Do organizacji tak rozbudowanej formuły włączyli się sołtysi i radni z sześciu objętych rajdem miejscowości oraz Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim, która zorganizowała na swoim terenie tor z przeszkodami. W Oborze sołtys i rada sołecka zorganizowała dla uczestników rajdu slalom w goglach służących do demonstracji upośledzenia zmysłu wzroku w stanie odurzenia narkotykami lub alkoholem. W walce z upałem pomogli strażacy z OSP Niemstów, Szklary Górne oraz Krzeczyn Wielki, organizując kurtyny wodne.

Tradycyjnie na rajdzie nie mogło zabraknąć oryginalnych pojazdów. Na własnoręcznie spawanych wehikułach na mecie w Niemstowie zameldowała się barwna ekipa z Gogołowic.

Nowością tegorocznego rajdu były gry terenowe, towarzyszące każdej z tras. Hasło tegorocznej edycji „Zwiedzaj gminę, poznaj jej historię, rozwiąż Quest” było dla wielu zaskoczeniem. Uczestnicy zabawy mieli możliwość zapoznania się z historią trzech miejscowości.

Do tegorocznego rajdu zgłosiło się ponad 350 osób, część ze względu na tropikalną pogodę musiała zrezygnować. Mimo to blisko 300 uczestników z wielu miejscowości ukończyło rajd, a na trasie w Niemstowie stanęło aż 180 miłośników jednośladów.

Zdjęcie osób na hulajnogach elektronicznych.
Zdjęcie osób jadących na rowerach.


spartakiada dla seniorów

Po dwuletniej, spowodowanej pandemią przerwie w Gorzycy znów mogła odbyć się Spartakiada Seniorów Gminy Lubin. Rywalizacja przebiegała w sportowej i rodzinnej atmosferze, nikogo nie trzeba było namawiać do udziału w poszczególnych konkurencjach. A trochę się zadziało: turnieje, konkurencje z przymrużeniem oka, występy oraz konkurs na najciekawsze nakrycie głowy.

Tradycją tych spotkań są widowiskowe konkurencje sportowe przeprowadzane przez Jana Hawrysza, mieszkańca Gorzycy, które rozbawiły nie tylko uczestników ale całą widownię. Można było wziąć udział w rzucie wałkiem czy wieloboju gumowym butem.

Nowością tegorocznych zmagań był turniej w bulle. Kilkudziesięciu mieszkańców stoczyło pojedynki indywidualne i grupowe. Rozgrywki były emocjonujące, wielu odkryło w sobie talent do uprawiania tej dyscypliny.

Po raz pierwszy spartakiadzie towarzyszył turniej szachowy. Kilkunastu zawodników toczyło pojedynki szachowe. Gościnnie zagrał wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Spotkania w Gorzycy wybiegają poza sportowe szranki. Zawodom towarzyszą występy artystyczne. Tym razem scena należała do Osieczanek i Zespołu Folklorystycznego Lubin. Barwne i widowiskowe grupy zaprezentowały nie tylko wysoki poziom, ale pokazały jak się bawić.

Artystycznym akcentem tegorocznej spartakiady był również konkurs na oryginalne nakrycie głowy. Konkurencja na najciekawsze nakrycie głowy zaskoczyła wszystkich. Podziwialiśmy przepiękne kreacje, ciekawe interpretacje i inspiracje. Było nawiązanie do historii, kina, literatury czy natury. Nie zabrakło również własnej inwencji twórczej, a w większości nakrycie głowy dopełniał kostium i aktorska prezentacja. W zabawie wzięło udział 23 uczestników. Jury po burzliwych naradach postanowiło nagrodzić wszystkich autorów barwnych nakryć głowy.

Impreza odbywa się dzięki zaangażowaniu sołtysa, rady sołeckiej oraz mieszkańców Gorzycy.

Zdjęcie kobiety wrzucającej kulą oraz towarzyszących jej osób.
Zdjęcie występu zespołu ludowego.


gminne zawody kajakowe

Gminne zawody kajakowe to impreza idealna dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych i świetnej atmosfery. Zabytkowa fosa w Raszowej, która powróciła do swojej dawnej świetności, stała nie tylko architektoniczną perełką regionu, ale także miejscem, gdzie można oddawać się… sportom wodnym. Podczas zawodów należy przepłynąć wyznaczoną trasę w jak najszybszym czasie, a na zwycięzców czekają liczne nagrody. Dodatkową atrakcją jest wspólne grilowanie – to idealny moment na wspólne świętowanie, śpiewanie i integrację. Impreza, która stała się atrakcją regionu powstała z inicjatywy sołtysa Eugeniusza Guta oraz Rady Sołeckiej Raszowej.

Zdjęcie przedstawia osobę wsiadająco do kajaku.
Zdjęcie przedstawia osobę płynącą kajakiem.


FESTYN REKREACYJNO- SPORTOWY „BEZPIECZNE WAKACJE”

W Raszówce odbył się festyn „Bezpieczne wakacje”. Tym razem połączony został z obchodami 65-tej rocznicy powstania LZS Huzar Raszówka. Tradycyjnie festyn rozpoczął się turniejem piłkarskim pomiędzy drużynami OSP z naszej gminy. W szranki stanęły trzy drużyny. Rywalizację wygrała OSP Zimna Woda, drugie miejsce przypadło gospodarzom, a brąz wywalczyli strażacy z Czerńca. Podczas krótkiej uroczystości padło wiele gratulacji i życzeń związanych z 65. rocznicą powstania drużyny Huzar Raszówka.

Zdjęcie dzieci i dorosłych na boisku z dmuchanym zamkiem.
Zdjęcie mężczyzn w strojach piłkarskich.


Zobacz to jeszcze raz!

Zdjęcie chłopca biegnącego na bieżni stadionu.
Zdjęcie osób prze białym namicie.
Zdjęcie fal Polski ustawionych przy bieżni.
Zdjęcie dzieci w żółtych koszulkach.
Zdjęcie dziewczynek w żółtych koszulkach.
Zdjęcie dzieci na boisku.
Zdjęcie dzieci siedzących na ławeczkach pod altanką.
Zdjęcie przedstawia dzieci boisku.


Zdjęcie dziewczynki trzymającą statuetkę.
Zdjęcie przedstawia turniej szachowy.
Zdjęcie dzieci z dyplomami.