KOMUNIKACJA Z URZĘDEM


Strona internetowa Gminy Lubin to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2021 r. na stronie internetowej Gminy Lubin zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez gminę, sołectwa i osiedla oraz organizacje pozarządowe.


Statystyki gminnej strony internetowej w 2021 r.:


 • 827 dodanych artykułów, w tym:

  • 693 aktualności;

  • 129 informacji urzędowych;

  • 5 pozostałych;

 • 777.555 odsłon strony;

 • 144.434 użytkowników odwiedzających stronę.

Strona internetowa Gminy Lubin


Dodatkowo gmina prowadziła gminny profil w serwisie społecznościowym Facebook - Gmina Lubin. Na profilu FB zamieszczano materiały informacyjne poświęcone działalności samorządu oraz jego jednostek organizacyjnych (m.in. szkół, gminnych spółek itp.), jak i treści promocyjne np. fotorelacje z wydarzeń czy materiały filmowe. Gminny profil serwisu społecznościowego Facebook to dla wielu mieszkańców bardzo ważne i podstawowe źródło informacji o bieżącej pracy, wydarzeniach oraz planach gminnego samorządu i jednostek organizacyjnych. Informacje publikowane tam, trafiają do tysięcy mieszkańców Gminy Lubin oraz wielu innych internautów. Dodatkowo Facebook służy jako platforma służąca wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a urzędem.


Statystyki gminnego profilu facebook w 2021 r.:


 • 695 dodanych postów;

 • 7.090 użytkowników odwiedzających profil.


Samorządowy Informatora Gminy Lubin "Wiadomości gminne".


W 2021 r. wydano 12 numerów Samorządowego Informatora Gminy Lubin "Wiadomości gminne", za pośrednictwem którego przekazywano najważniejsze informacje dotyczące działalności wójta, rady gminy oraz pracowników Urzędu Gminy w Lubinie, a także przedstawiano realizowane przez mieszkańców inicjatywy i projekty.

Ulotka informacyjna aplikacji BLISKO


W 2021 r. w Gminie funkcjonował bezpłatny mobilny system powiadamiania i ostrzegania. System Powiadamiania SMS jest bezpłatnym kanałem przekazu informacji skierowanym do mieszkańców Gminy Lubin. Ci mieszkańcy, którzy pobrali aplikację otrzymywali w 2021 r. ostrzeżenia pogodowe, komunikaty o zagrożeniach oraz komunikaty urzędowe lub zapowiedzi wydarzeń kulinarnych i sportowych.


W 2021 r. za pośrednictwem aplikacji wysłano łącznie 241.276 powiadomień.